Artikujt e Fundit

Gjykata spanjolle thërret Neymarin të mbajë dy vjet burg

Prokurorët spanjollë kanë bërë thirrje që ylli i Barcelonës, Neymar të dërgohet në burg për dy vjet për pjesëmarrje në korrupsion në rastin e...

ZYRTARE: Luis Fabiano bëhet me skuadër të re

Luis Fabiano është larguar nga skuadra kineze, Tianjin Quanjian për të u transferuar te Vasco Da Gama. 36 vjeçari shkëlqeu tek skuadra spanjolle, Sevilla i...

EKSKLUZIVE: Ylli i Barcelonës blen shtëpi në Angli, fillojn spekulimet

Sipas raporteve nga mediat turke, shënjestra e Chelseat dhe mesfushori i Barcelonës, Arda Turan ka blerë një shtëpi afër stadiumit ‘Stamford Bridge’. Turan është bërë...

ZYRTARE: Mustafa transferohet te ky klub kosovar

Befasia më e madhe sa i përket transferimeve në futbollin kosovar vjen nga klubi me renome kosovar, FC Vushtrria. Vushtrria e ka transferuar futbollistin e...

Prezantuesja e sportit shqiptar me skena erotike në reklamën e re...

Ilda Bejleri çmend të gjithë në spotin e ri të Digitalb duke sjellë sërish në vëmendje sensualitetin dhe bukurinë që e karakterizojnë prezantuesen sportive. Pasi...

Familja e Neymar të joshur nga mega-oferta e gjigantit evropian

Duket se Neymar ishte shumë afër transferimit te Paris Saint-Germain gjatë verës së kaluar. Një burim i afërt me rrethin e brazilianit ka treguar për...

Në mes javë rikthehet Champions League, ja ndeshjet që do...

Emocionet e Ligës më atraktive në futbollin evropian, Champions League rikthehen mesjavën që vjen. Garat e kësaj super-ligë tashmë kanë hyrë në fazën më të...

ZYRTARE: Pensionohet nga futbolli ish lojtari i Bayern Munchen

I ka dhene fund karrieres ylli i Ukraines dhe Bayern Munchen'it, Anatoliy Tymoshchuk ne moshen 37 vjecare duke e lene keshtu futbollin me shume...

Milan dhe Juventus pas talentit gjerman

E ardhmja e futbollit gjerman quhet Julian Brandt. Kështu së paku e kanë cituar mediat gjermane talentin e jashtëzakonshëm të Leverkusen'it. Anësori i talentuar ka shkëlqyer...

11 kandidatët për të zëvendësuar Philipp Lahm

Mbrojtësi i Bajernit të Mynihut, Philipp Lahm në fund të sezonit do të mbyllë karrierën si futbollist. Agjencia e lajmeve “Goal.com”, ka publikuar 11 kandidatët...

Zyrtare: Largohet nga Juventus

Hernanes largohet nga Juventusi, nënshkruan me Hebei Fortune Juventusi e ka bërë zyrtare shitjen e Hernanesit te Hebei Fortune për 8 milionë euro dhe 2...