Agjenti thotë se gjigantët e La Liga e duan trajnerin e Premier Ligës

122

Barcelona janë të interesuar për trajnerin e Everton, Ronald Koeman, sipas agjentit të trajnerit hollandez Ronald de Boer.

Ronald Koeman iu bashkua Evertonit në verën e kaluar nga Southampton dhe lënë përshtypje shumë të mira në Goodison Park, transmeton Transferimet.com

Për momentin, Everton po përjetojnë një ecuri prej 7 fitoresh radhazi në ligë dhe janë vetëm shtatë pikë larg top-katërshes.

Dhe sipas agjentit të Frank de Boer, për Koeman ka interesim nga gjigantët evropian Barcelona. Koeman ka luajtur për Barcelonën gjatë viteve 1989 dhe 1995 dhe ishte ndihmës trajner në vitet 1998-2000./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.