Anulohet ndeshja Deportivo-Betis, kjo është arsyeja

167

Ndeshja e paraparë të zhvillohet sonte është anuluar për shkaqe sigurie.

Xhiroja e 21-të në La Liga ishte paraparë që të niste me duelin mes Deportivo La Crounas dhe Real Betis, por kushtet klimaterike kanë pamundësuar zhvillimin e këtij takimi.

Siç njoftojnë mediat në Spanjë, erërat e forta që kanë arritur deri në 100 kmh kanë dëmtuar stadiumin Riazor ku do të luhej kjo ndeshje.

Tani i mbetet Federatës së Spanjës të vendosë për një orar të ri të zhvillimit të kësaj sfide.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.