Barcelona po e transferon një super-sulmues nga Franca

326

Barcelona dëshiron që ta transferoj sulmuesin e Monakoc, Kylian Mbappe.

Skuadra katalonase dëshiron që ta transferoj në verë sulmuesin afrikan nga skuadra franceze, por që duhet të paguaj 26 milionë funte për transferimin e tij.

Mbappe është bërë një lojtar kyç në sulmin e Monakos, ku së bashkime Falcaon, janë duke i mbajtur shpresat për titull dhe për garat evropiane.

Andaj, Barcelona në verë po e mendon transferimin e tij në Camp Nou, ku Robert Fernandez ka qenë në kontakt me lojtarin.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.