Belotti drejt Premier Ligës

118

Andrea Belotti është duke kaluar një sezon të shkëlqyer tek Torino.

Sulmuesi italian në këtë sezon është duke bërë një punë të jashtëzakonshme në ligën italiane, ku shumë skuadra janë vënë pas tij.

Chelsea, Arsenal dhe Liverpool, do të mundohen në verën që po vjen ta transferojnë Belottin nga Torino, por skuadra italianë do t’i ofroj një kontratë të re deri në vitin 2021, por edhe një klauzolë për shitjen e tij.

Italianët janë duke përgatitur një klauzolë prej 100 milionë eurosh për Belottin, ku kjo shumë do të jetë tejet e lartë për një lojtar që në këtë sezon po luan mirë.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.