Brandt drejt Serie A?

164

Milan dhe Juventus janë ndër skuadrat e Serie A të interesuara për të transferuar Julian Brandt e Bayer Leverkusen.

Përfaqësuesit e skuadrave kanë qenë prezent në ndeshje të Bundesligës për ta përcjellë nga afër lotjarin.

Brandt, që ka shënuar tre gola dhe ka dhuruar gjashtë asist në 22 paraqitje këtë edicion, ka kontratë që skadon më 2020.

Gjithashtu Brandt vëzhgohet edhe nga skuadra angleze, Liverpool pasi Klopp e pëlqen mjaftë shumë 20 vjeçarin./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.