Tuesday, October 17, 2017

Real Madrid mendon për yllin e Dortmundit

Drejtuesit e Real Madridit dëshirojnë amerikanin fantastik të Borussia Dortmundit, Christain Pulisic. Lajmi është konfirmuar nga “Bild”, ku thuhet se Reali do të tentojë...

Zidane i interesuar për yllin e Bayernit

Mbrojtësi i majtë i Bayern Munchen, David Alaba vazhdon të jetë synim i kampionëve të botës, Real Madrid, raporton Sport. Madridi vazhdon të dëmtohet nga...

Lewandowski kritikon përzgjedhjen e Topit të Artë

Sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski, ka vënë në pikëpyetje procesin e përzgjedhjes së Topit të Artë. Duke e konsideruar si majën e çmimeve individuale,...

Ylli i United: Klopp më shpëtoi karrierën

Liverpool do të presë Manchester United të shtunën në shtëpi dhe trajneri Jurgen Klopp mund të jetë përballë ish-lojtarit të tij Henrikh Mkhitaryan. Mesfushori armen...

Real Madrid me përforcim nga Dortmund, çmimi 60 milionë euro

Kristian Pulisiç, ka një kontratë të vlefshme deri në vitin 2020 me skuadrën e Borusias së Dortmundit por kërkohet nga Real Madrid. Skuadra spanjolle e...

Shifrat e çmendura në verë, këto janë sukseset dhe dështimet e...

Ishte një merkato verore e “çmendur” me shifra marramendëse transferimi. Mjafton të kujtojmë Neymar që u transferua nga Barcelona te PSG për 222 milionë...

Real Madridi me super-transferim nga Bayern Munchen

Real Madridi nuk ndahet nga objektivi i vjetër. “Los Blancos” kërkojnë mbrojtësin e majtë të Bayernit të Munichut, David Alaba. Madrilienët po e përgatitin ofertën, të...

Pensionohet super-ylli i Bayernit

Mesfushori i Bayern Munich, Arturo Vidal është pensionuar nga kombëtarja e tij pasi Kili nuk arriti të sigurojë kualifikimin për në Botërorin 'Rusi 2018'. Vendimi...

Aubameyang: Dortmund u pajtua me largimin tim

Pierre-Emerick Aubameyang ka zbuluar se e kishte mundësinë për t'u larguar nga Borussia Dortmund në verë. Sulmuesi me prejardhje nga Gaboni ka qenë i lidhur...

Diplomohet ylli i Bayern Munchen, nuk e keni parë kurrë me...

Diplomohet Robert Lewandowski. Sulmuesi i Bayernit të Mynihut ka përfunduar me sukeses periudhën e tij studimore në Universitetin e Sporteve në Varshavë. Bomberi polak ka...

Lajmet e Fundit