Chelsea dhe Real Madrid në garë për lojtarin e Napolit

121

Chelsea dhe Real Madrid janë në garë për transferimin e lojtarit të Napolit, Faouzi Ghoulam.

Conte e kishte kërkuar transferimin e tij te skuadra angleze verën e kaluar, por Napoli nuk lejoi largimin e tij, njofton Transferimet.com.

Chelsea thuhet se tani është duke përgaditur një ofertë prej 25 milionë funtave për të sjellur atë në Stamford Bridge.

Edhe skuadra spanjolle, Real Madrid e dëshiron me çdo kusht transferimin e 26 vjeçarit pasi Zidane beson se ai mund të përshtatet strategjisë së tij./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.