Chelsea gjen “Dembelen” e ri

158

Moussa Dembele është kërkuar nga skudra e Preimier Ligës, Chelsea. Pasi Dembele ka bërë paraqitje të mira tek skudra e Celtic.

Tani Chelsea po vështron për lojtarin e tij, Tammy Abraham që është huazuar te Bristol City, njofton Transferimet.com

Dembele ka thyer një rekord në sezonin që kaloi që ka bërë 15 gola kur ishte 20 vjeç, kurse 19 vjeçari sapo ka bërë rekord të ri, Abraham ka shenuar 16 gola në këtë gjysëm sezoni.

Chelsea do ta kthej nga huazimi në verë sulmuesin, dhe duket që Antonio Conte do të arrijë gjëra të mëdha me këtë djalosh./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.