Chelsea ofertë për mbretin e gjuajtjeve të lira

145

Chelsea ka bërë një ofertë për yllin e Bayer Leverkusen, Hakan Calhanoglu për të zëvendësuar Oscar.

Turkish-football raporton se një burim i afërt me lojtarin ka konfirmuar ofertën, teksa Conte po kërkon që skuadra e tij të forcohet në gjuajtjet e lira, përcjellë Transferimet.com

Calhanoglu iu bashkua Bayer Leverkusen nga Hamburg për 12.5 milion funte në vitin 2014 dhe nga atëherë ka realizuar 28 gola dhe 26 asistime./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.