Conte flet për klubin e ardhshëm të Diego Costës

91

Pavarësisht mungesës së dashurisë, Antonio Conte beson që sulmuesi Diego Costa do të vazhdojë të qëndrojë në “Stamford Bridge” pasi është pjesë e rëndësishme e Chelseas.

Antonio Conte insiston Diego Costa do të qëndrojë në Chelsea sezonin e ardhshëm ku nënvizon se nuk ka arsye për tu larguar nga blutë londinezë, shkruan tabloidi britanik “The Sun”.

“Diego është një lojtar vërtet i rëndësishëm për Chelsean. Situata është shumë e qartë. Ai është shumë i lumtur për të qëndruar në “Stamford Bridge”. Ai është shumë i lumtur për të luftuar për titull në Premier Leagues dhe pas fundit të sezonit mendoj se nuk ka shkak atë largohet. A do të qëndrojë këtu për një kohë të gjatë? Po, unë mendoj kështu nuk ka pse të largohet. Unë e shoh atë çdo ditë, shoh angazhimin e tij të madh për të dhënë maksimumin”, u shpreh Conte.

Kohët e fundit Costa është përfolur se në fund të sezonit do të kërkojë një transferim drejt Kinës, kjo për shkak të marrëdhënieve jo të mira me trajnerin Antonio Conte


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.