Debutim ëndrrash , ky është 21-vjeçari që e bëri të pavlefshëm prezencën e Messi-it në fushë

48

Paris Saint-Germaini fitoi ndaj Barcelonës me rezultat 4-0 dhe për shumë lojtarë kjo ishte një natë magjike, posaçërisht për Presnel Kimpembe.

E gjitha kjo pasi 21-vjeçari debutoi në Ligën e Kampionëve me një fitore të madhe.

Qendër mbrojtësi i ri i ndihmuar edhe nga lojtarët tjerë nuk la Luis Suarezin, Neymarin dhe Lionel Messin të gjuajnë asnjëherë gjatë lojës në portë.

Gjithsesi në një moment francezi edhe pse i ri në moshë i dha leksione të gjithëve se si duhet ndalur Messi.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.