EKSKLUZIVE: Martin Caceres transferohet tek ky klub (Serie A)

36

Martin Caceres ka mbërritur në Itali dhe do t’i nënshtrohet vizitave mjekësore me Milan ditën e nesërme, në përgatitje për të nënshkruar një kontratë katër mujore.

Lojtari i përfaqësueses uruguaiane ishte një lojtar pa ekip dhe me marrëveshjen me Juventus që i përfundoi në korrik të 2016. Ai ka qenë shumë pranë disa klubeve në javët e fundit, duke përfshrë Fiorentina dhe Crystal Palace, por të dyja herët transferimi nuk është kryer. Raportohet se shkaku ka qenë rroga që kërkonte lojtari se sa dështimi i testeve fizike.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.