EKSKLUZIVE: Mesfushori i Inter drejt Kinës

221

Tianjin Quanjian i drejtuar nga Fabio Cannavaro, pasi nuk arriti të bindin sulmuesin kroat Nikola Kalinic me paratë e ofruara, tash janë kthyer nga mesfushori argjentinas i Interit, Ever Banega.

Për momentin anëtari i neroaxurëve është në “box” shkaku i lëndimit, dhe zyrtarisht klubi italian ka marr ofertë nga klubi kinez me vlerë 25 milionë euro, ndërsa lojtarit i ofron 8 milionë euro në vit.

Banega gjatë këtij edicioni në kampionat dhe Kupa, luajti 24 ndeshje duke shënuar dy gola./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.