EKSKLUZIVE: Sergio Aguero tek Liverpool?

268

Spekulimet se Sergio Aguero do të largohet nga Etihad Stadium janë shtuar, pasi argjentinasi e sheh veten në plan të dytë në formacionin startues të Pep Guardiola-s.

Por, Sergio Aguero para se të transferohesh tek Atletico Madrid kishte shprehur dëshirën se do të ishte një ëndërr të luante me Liverpool. “Shikoja finalen e Champions ku luante Liverpool dhe festoja cdo gol të tyre”,- Sergio Aguero.

Në fakt dhe ekipit të Jurgen Klopp i duhet një sulmues i mirëfilltë pasi Sturridge nuk parapëlqehet nga trajneri gjerman. Por edhe një kalim i mundshëm tek PSG ishte një ndër spekulimet më të përfolura ditët e fundit por klubi francez reagoi se nuk ka asnjë interesim apo ofertë nga ana e tyre për Sergio Aguero. /Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.