Everton vendos çmimin e Lukaku-t

132
during the Barclays Premier League match between Norwich City and Everton at Carrow Road on December 12, 2015 in Norwich, United Kingdom.

Chelsea po planifikon të përforcojë skuadrën në sezonin 2017/18, kur Blutë pritet të rikthehen në Ligën e Kampionëve. Sipas raportimeve në Angli, Conte ka në listën e tij dy lojtarë, të cilët thuhet të jenë Joao Cancelo dhe Romelu Lukaku.

Të dy lojtarët do t’u kushtojnë mjaft Bluve, duke marrë parasysh se të dy kanë rol kyç në skuadrat e tyre. Cancelo është synim i Barcelonës gjithashtu dhe vlera e tij mund të jetë 25-30 milionë funte.

Lukaku ka qenë i lidhur me një rikthim në Stamford Bridge vazhdimisht, dhe Everton ka vendosur çmimin 100 milionë funte mbi kartonin e lojtarit./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.