Formacionet e mundshme, dhe parashikimi për ndeshjen Tottenham – Chelsea

18

Më 4 janar, udhëheqësit e ligës, Chelsea do të udhëtojnë në White Hart Lane për ndeshjen kundër rivalëve të Londrës, Tottenham.

Chelsea-t do t’i duhet të fitoj për t’u bërë ekipi i parë në historinë e Premier League që fiton 14 ndeshje rradhazi rresht në një sezon të vetëm. Ndërsa Spurs-at do të mundohen që të shkojnë në 5 ndeshje rradhazi me fitore.

Formacionet e mundshme: 

Tottenham: Lloris; Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose, Dier, Wanyama; Eriksen, Alli, Son, Kane.

Chelsea: Courtois; Azpilicueta, Luiz, Cahill; Alonso, Kante, Matic, Moses; Hazard, Pedro, Costa.

Parashikim

Chelsea ka qenë në formë të pandalshme kohët e fundit, por Spurs janë një ekip që mund të ndalin serinë e fitoreve rradhazi të Chelsea-t. Kështu që një barazim duket si një rezultat i arsyeshëm. Parashikimi ynë: 1-1./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.