Formacionet zyrtare: Alaves – Barcelona

58

Për tifozët e Barcelonës, Alaves është emër i njohur, sepse ishte pikërisht ky klub i cili i shkaktoi humbje blaugranëve në Camp Nou, dhe ajo humbje është ende e vetmja në ligë në shtëpi.

E tani, katalunasit do të kërkojë hakmarrje, përderisa titulli do të jetë një garë e fortë mes gjigantëve spanjoll Barcelona dhe Real Madrid.

Këto janë formacionet zyrtare të ndeshjes Alaves – Barcelona:

Alaves: Pacheco, Vigaray, Ruano, Laguardia, Hernandez, Llorente, Torres, Krsticic, Sobrino, Katai, Santos.

Barcelona: Ter Stegen, Aleix Vidal, Umtiti, Mathieu, Digne, Busquets, Rakitic, André Gomes, Messi, Suarez, Neymar.                                                                                                       Banka rezervë: Cillessen, Denis, Iniesta, Alcácer, Jordi Alba, S. Roberto, Aleñá.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.