Gerrard e nisi punën në Liverpool

31

Legjenda e Liverpoolit, Steven Gerrard ka filluar punën ne akademinë e skuadrës angleze ne rolin e trajnerit të grupmoshave të reja.

Pas largimit nga LA Galaxy dhe pensionimit nga futbolli aktiv,Gerrard është shprehur i gatshëm të ndjekë hap pas hapi zhvillimin edhe në aspektin menaxherial.Për këtë ne ndihmë i ka dalë Klopp dhe klubi i tij nga Merseyside,të cilët i kanë dhënë mundësinë që të zhvillohet edhe më tutje profesionalisht në qendrën stërvitore të klubit në Melwod.Padyshim që frytet e punës së tij si trajner do ti shohim në të ardhmen./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.