Goli i Gashit shpallet goli më i mirë i vitit (VIDEO)

16

Para një muaji goli i Shkëlzen Gashit ndaj Vancouver Whitecaps  u zgjodh si ‘Goli i vitit’ në MLS.

Pas kësaj edhe Colorado ka zgjedhur golin më të vitit dhe normalisht që ishte ai i Gashit, por jo ai i fitores ndaj Vancouerit.

Klubi nga SHBA e zgjodhi golin e anësorit shqiptar ndaj La Galaxy si më të mirin e vitit.

Gashi e përfundoi sezonin me shtatë gola në të gjitha garat për Coloradon.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.