Guardiola flet për Chelsea-n

88

Pep Guardiola pas fitores kundër West Ham ka folur edhe për liderin Chelsea e cila është nëntë pikë para Cityt.

Mbrëmë City ka shkatërruar skuadrën e Slaven Bilic me rezultat 0-4. Në këtë ndeshje u dallua transferi më i ri i Cityt, Gabriel Jesus i cili bëri një asist dhe shënoi një gol, transmeton Transferimet.com.

“Chelsea mund të humbas pikë në Premier League pasi kampionati është ende i gjatë. Këtu nuk ka skuadër të dobët të gjitha skuadrat janë të forta, por ne nuk do të dorëzohemi deri në fund”, tha Guardiola./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.