Ja sa mijëra euro shpërblim për 4 klube shqiptare

76

Partizani, Skënderbeu, Tirana dhe Flamurtari janë klubet shqiptare që përfitojnë shpërblim nga UEFA për lojtarët e grumbulluar me Kombëtaren gjatë eliminatoreve dhe fazës finale të Kampionatit Europian “Francë 2016”.

Sipas raportit zyrtar të publikuar sot nga UEFA, katër klubet shqiptare përfitojnë gjithsej 332 928.91 euro. Të kuqtë nga kryeqyteti do të arkëtojnë 129 103.75 euro, diçka më tepër se korçarët (119 945.55 euro). Tirana do të fusë në xhep 46 122.96 euro, kurse fitimi i klubit vlonjat është 37 756.65 euro.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.