Ja sa para ka kushtuar Bernard Berisha

13

Bernard Berisha mund të quhet lojtar i ri i Terek Grozny, edhe përkundër se ende nuk është zyrtarizuar kalimi i tij nga Anzhi.

Sipas asaj që raportojnë mediat ruse, anësori i Kombëtares së Kosovës, Bernard Berisha, mund t’i ketë kushtuar skuadrës së Terek Grozny 2.5 milionë euro. Kalimi i tij te Gronzu nga Terek tashmë ka përfunduar dhe se pritet të bëhet zyrtare brenda pak ditëve.

Berisha është pjesë e Kosovës që nga viti 2015, ku ka bërë shtatë paraqitje. Te Gronzy, Berisha do të gjejë dy shqiptar tjerë, Bekim Balajn dhe Odise Roshin.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.