Januzaj me notë superbombë në Angli!

177

Adnan Januzaj dëshmoi lojën më të mirë në edicionin e sivjetshëm në Premier League.

Dy asistimet e tija u bënë sebep i dy golave dhe i fitoreve së Sunderland-it me rezultat bindës 4:0 ndaj Crystal Palace-s vendas, në ndeshjen e javës së 24-të.

Futbollisti nga Kosova shkëlqeu me lojën e tij dhe me dy asistime në minutën e 45+1 dhe në atë të 45+3, kur të dy herët Defoe që i saktë.

Dy gola tjerë i realizuan Kone (10’) e Dnong (43’). Januzaj u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 31-të dhe u zëvendësua në atë të 78-tën.

Ai u vlerësua me notën superbombë nga ‘Dailymaily’. Januzaj së bashku me Konen e Defoen u vlerësuan me notë 8.5, të cilit ishin më të mirët e kësaj sfide. Pas 24 jave Sunderland është në vend të fundit me 19 pikë, sa ka edhe një pozitë më lartë (i 19-ti) Crystal Palace


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.