Juventus gjen zëvendësuesin e Allegrit

142

Nuk janë duke u ndalur spekulimet për postin e trajnerit të Arsenal i cili thuhet se atë postë do të marrë Max Allegri.

ëenger pritet të largohet në fund të sezonit pasi nuk arriti të fitoj trofe me skuadrën angleze dhe Allegri shihet si një nga zëvendësimet ideal, njofton “Transferimet.com”.

Ndërkohë edhe Juventusi thuhet se ka gjetur zëvndësuesin e Allegrit. Bëhet fjal për trajnerin e Napolit, Maurizio Sarrin.

Marrëdhëniet mes dy klubeve nuk janë shumë të qeta, sidomos pas rastit të Higuain, verën e kaluar. Kësaj here, për ta lënë të lirë Sarrin nuk do të jetë e mjaftueshme respektimi i ndonjë klauzole, por bardhezinjtë duhet të bindin presidentin e Napolit, që ka bërë të ditur gatishmërinë për të rinovuar me trajnerin deri në vitin 2020./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.