Juventus mposht Chelsea-n për këtë lojtar

221

Juventus ia doli të kryej punë me mbrojtësin gjigant boshnjak të Sclake04, Sead Kolasinac.

23-vjeçari të cilit kontrata i skadon me 30 qershor të këtij viti, do të kaloj te biankonerët me parametër zero në vend të të larguarit Patrice Evra, kurse vizitat mjekësore Kolasinac do t’i bëjë javën e ardhshme kur do të jetë në Torino.

Në këtë mënyrëe Juventus edhe njëherë po e tregon fuqinë që ka në tregun e lojtarëve pasi e fitoj betejën me ish-trajnerin e tyre Antonio Conte dhe Chelsea që deshti ta transferonte në ditët e fundit të afatit kalimtar dimëror, por italianët janë ekspert në këto gjëra.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.