‘Kërcënon’ ylli i Milanit : Nuk do ta lejojmë të marrë frymë ky futbollist

99

Mbrojtësi i Milanit, Mateo Musacchio, e pranon se do të jetë një sfidë e vështirë ndaj Interit .Ai pranon se Mauro Icardi është një njeri i rrezikshëm, por premton se ka zgjidhje për të, transmeton orainfo.

Rossonerët kanë humbur dy ndeshjet e fundit të Serie A, kështu që presioni është në kur ata përballen me rivalët e tyre të qytetit në Derby della Madonnina në natën e së dielës.

“Nuk ka asnjë ritual të veçantë para kësaj ndeshje,” tha Musacchio në një Q & A nga Milanello.
“Nuk është e nevojshme, vetëm duhet të mendoni se sa e rëndësishme është kjo lojë për të marrë nivelin e duhur të motivimit dhe përqendrimit.

“Icardi? Nuk duhet ta lëmë të marrë frymë , por jo vetëm atë. Ata kanë një ekip të mirë, kështu që ne duhet të qëndrojmë të përqendruar te të gjithë lojtarët e tyre nëse duam të jemi të lumtur në fund të lojës.

“Ne duhet të jemi 11 luanë, ne do të vendosim gjithçka atje në fushë. Dhe, natyrisht, do të na duhet mbështetja e tifozëve tanë”, ka thënë ylli i Milanit.

Derbi mes Interit dhe Milanit, zhvillohet me 15 tetor.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.