Këta janë lojtarët më të mirë dhe dështakët e javës zvicerane

16

Ka mbaruar java e 12 e ligës së parë zvicerane ku tek lojtarët më të mirë spikasin ata të Sionit, Luzernit dhe YB. Në vijim keni listën e plotë e lojtarëve më të mirë përpiluar nga BLICK:

Anton Mitrjuschkin (Sion), Reto Zigler, (Sion), Kevin Mbaby, Tomislav Puljic (Luzern), Christian Schneuwly (Luzern), Markus Neuymair, Denis Zakaria (YB), Kubo (YB), Matias Delgado (Basel), Dejan Sorgic (Thun) dhe Christian Fassnacht (Thun).

Në listën e dështakëve prijnë lojtarët e St. Gallen dhe GC, përcjell botasot.info.

Tomas Vaclik (Basel), Karim Haggui (St. Gallen), Nemanja Antonov (GC), Jean-Pierre Rhyner (GC), Philipp Muntwiler (Vaduz), Gianluca Gaudino (St. Gallen), Toko (St. Gallen), Lucas Andersen (GC), Roman Buess (St. Gallen), Marco Mathys (Vaduz), Rodrigo Aguirre (Lugano).

Si asnjëherë më parë në asnjërën nga listat nuk ndodhet asnjë shqiptar.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.