Këto dy skuadra janë takuar që tri herë rresht në këtë kompeticion

12

Shorti i Ligës së Kampionëve që është bërë sot (e hënë), ka mësuar edhe çiftin Bayern Munchen – Arsenal. Këto dy skuadra janë takuar që tri herë rresht në këtë kompeticion, ndërsa kjo është hera e katërt.

Së fundi këto dy skuadra anglez/gjermane u takuan në grup, ky dy ekipet gëzuan nga një fitore.

Ndeshja e parë do të luhet në Allianz Arena mes datës 14 dhe 22 shkurt, ndërsa ajo e kthimit në Emirates mes datës 7 dhe 15 mars.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.