Këto gjashtë skuadra duan transferimin e Belottit

102

Manchester Unitedi, Manchester City dhe Tottenhami i janë bashkuar garës për transferimin e sulmuesit të Torinos, Andrea Belotti.

Sulmuesi italian ka realizuar 28 gola në 58 paraqitje për Torinon që prej transferimit të tij nga Palermo në verën e vitit 2015.

Arsenali, Chelsea dhe Real Madridi për një kohë të gjatë kanë shprehur interesim për qendërsulmuesin, por sipas Tuttosport, dy klubet nga Manchesteri dhe Spurs janë duke menduar për oferta në fund të këtij sezoni.

Raportoeht se sulmuesi ka një klauzolë lirimi prej 85 milionë funteve.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.