Kjo është blerja tjetër e Everton!

870

Sulmuesi i Standard Liege, Ishak Belfodil, është objektivi kryesor i Everton në këtë merkato, pas transferimit të Morgan Schneiderlin.

Këtë e ka konfirmuar drejtori sportiv, duke identifikuar 24 vjeçarin algjerian si përforcimin e radhës dhe duke regjistruar interesimin me klubin belg, transmeton Transferimet.com.

Teksa, France Football raporton se kjo është punë e kryer, Everton do ta finalizojë marrëveshjen së shpejti, me çmim 12 milion euro./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.