Klubet e Manchester në garë për mbrojtësin

72

Manchester United dhe Manchester City do të luftojnë mes vete për shërbimet e mbrojtësit të Monaco-s, Djibril Sidibe, sipas raportimeve të Le10Sport.

24 vjeçari ka bërë 28 paraqitje në këtë sezon për Monaco-n, të cilët momentalisht po kryesojnë tabelën e Ligue 1 me tri pikë larg vendit të dytë, transmeton Transferimet.com

Sidibe ishte besuar të jetë synim i Arsene Wenger gjithashtu në verën e kaluar – por vendosi t’i bashkohej Monaco-s nga Lille./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.