Ballina Kombëtaret

Kombëtaret

Itali-Shqipëri/ Tifozat Italianë: Shqiptarët po blejnë biletat tona

Edhe pse ndeshja Itali-Shqipëri do të zhvillohet pas afro dy muajsh, interesi për këtë sfidë ka nisur prej kohësh, për të mos thënë që...

Hidhet shorti i Botërorit 2019, Shqipëria përballë Kosovës

Ndoshta mund të duket e pabesueshme por është e vërtetë pasi Kosova në debutimin e saj do të luajë kundër Shqipërisë në Botërorin e...

Ky është serbi i parë i cili dëshiron të luaj për...

Serbi, Demir Adviq ka deklaruar se dëshiron të luaj për Përfaqsuesen e Kosovës. Ai për Tribuna Channel ka bërë të ditur se dëshiron të luaj...

Bytyqi ka bërë zgjedhjen e tij, i bashkohet kuqezinjve

Futbollisti i talentuar, Bardhec Bytyqi, ka bërë zgjedhjen e tij përfundimtare dhe tashmë kombëtarja U-21 e Shqipërisë mund të llogarisë edhe në mbrojtësin me...

Ronaldo tregon trofeun që ëndërron ta fitojë, nuk është Kupa e...

Cristiano Ronaldo ka thënë se ëndërron ta fitojë Kupën e Konfederatave me Portugalinë këtë vit, pas triumfit në Euro 2016 Pas triumfit në Euro 2016,...

Renditja e FIFA-s, kombëtarja humbet dy pozicione

Edhe pse nuk  ka zhvilluar një ndeshje miqësore apo zyrtare, kombëtarja shqiptare e futbollit ka humbur 2 pozicione në klasifikimin e FIFA-s në krahasim...

Djelmoshat e Kosovës përgatiten me ritëm të shtuar

Kombëtarja e Kosovës U-17 ka vazhduar me stërvitje në Durrës.  Djelmoshat e udhëhequr nga përzgjedhësi Besnik Kollari dhe trajnerët Fadil Berisha, Bahri Berisha e...

Botërori 2026 mund të organizohet në tre shtete të ndryshme

Botërori 2026 mund të jetë më i madhi i të gjitha kohëve dhe jo vetëm për faktin se presidenti i FIFA-s, Xhani Infantino po...

De Biasi: Më zhgënjyen këta yje të Kosovës

De Biasi ka thënë se është përveç Milot Rashicës ka qenë i pakënaqur edhe me Herolind Shalën dhe Amir Rrahmanin. Në intervistën e tij shumë...

Publikohen Rënditjet e FIFA-s, Ja në cilin vend Pozicionohet Shqipëria!

Kombëtarja shqiptare për vitin 2016 rënditet në vendin e 49. Ndërsa  sa i përket skuadrave të tjera, Argjentina vazhdon ta mbrojë vendin e Parë me...

Lajmet e Fundit