Kontratë e re për lojtarin e Cityt

61

Fernandinho pritet të nënshkruajë kontratë të re me klubin anglez, Manchester City.

Sipas Sky, Pepa Guardiola beson në cilësit e tij dhe mund të jetë një nga lojtarët kyq i cili pëson shumë pak lëndime, njofton Transferimet.com.

31 vjeçari iu bashkua Cityt në vitin 2013 nga Shahktar. Fernandinho këtë edicion është duke treguar një formë jashtëzakonisht të mirë dhe kjo ka shtyrë trajnerin spanjoll që t’ia vazhdojë kontratën./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.