Ky është fati i keq i çiklistit që udhëtoi nga Korea e Jugut në Anfield

79

Një tifoz i Liverpool udhëtoi me biçikletë nga Korea e Jugut e deri në Anfield për ta parë stadiumin madhështor të ekipit të tij të preferuar.

Jungyu Lee udhëtoi më shumë se 10,000 milje me biçikletë, duke kaluar nëpër Kinë, Rusi dhe Hollandë gjatë rrugës, transmeton Transferimet.com

Pas 235 ditëve, udhëtuesi aventurist më në fund arriti në Liverpool këtë javë. Pas pak arritjes, Lee u mundua të marrë një biletë për ndeshje – por nuk ia arriti. Kështu që Jugkoreani u desht të pajtohej me fatin e tij që ndeshjen ta shikonte në një bar lokal. /Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.