Ky do të jetë sulmuesi i ri i Dortmund

205

Borussia Dortmundi raportohet se ka identifikuar sulmuesin e Athletic Bilbaos Inaki Williams si zëvendësues i përsosur për Pierre-Emerick Aubameyang.

Sipas “Marcas”, reprezentuesi i Gabonit do të largohet gjatë verës dhe Dortmundi është në kërkim të një zëvendësuesi.

 

Në këtë raportim theksohet se Dortmundi është i gatshëm të paguajë deri në 50 milionë euro për shërbimet e Williamsit.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.