Lajm i madh për skuadrën e Chelsea-t

2720

Është miratuar ligji për ndërtimin e Stamford Bridge që do të shëmbet i vjetri dhe do të ndërtohet i riu që do të kushtojë me shumë se 500 milion euro.

Stadiumi do të jetë ndër 10 stadiumet më luksoze në botë ka deklaruar Organizata e stadiumeve dhe stadiumi do të jetë 60.000 ulse ku do të ketë hotele, restorante, muze, parkim nën tokësor dhe aty për rreth stadiumit kalon edhe treni që pak stadiume e kanë këtë fat, stadiumit do ti ruhet disa mure që ti mbetët përsëri historia./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.