LAJMI I FUNDIT: Nuk luhet ndeshja në Balaídos

54

Edhe në qytetin e Celta Vigos shiu u madh dhe stuhia që e ka kapluar edhe një pjesë të madhe të Spanjës, ka bërë që ndeshjet e futbollit të mos zhvillohen.

Lajmi i sapo konfirmuar nga të dyja klubet dhe Federatës së Futbollit të Spanjës, Celta Vigo-Real Madrid do të shtyhet për një datë tjetër dhe nuk do të zhvillohet të dielën mbrëma nga ora 20.45 siç ishte e paraparë. Edhe në stadiumin Balaídos ka pasur vërshime dhe një pjesë e çatisë së stadiumit ka pësuar dëmtime dhe kjo ka qenë arsye pse ndeshja nuk do të luhet fare.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.