LAJMI I FUNDIT: Përplasje mes trajnerit dhe presidentit të Napolit

226

“Shpenzoj shumë para dhe në fund prapë si gjithmonë të njejtët luajnë. Ekipi nuk pati temperament.” – ishin fjalët e presidentit De Laurentiis.

“Trajneri nuk e ka ndryshuar asnjëherë formacionin… nuk i kuptoj disa nga zgjedhjet e tij. Ndeshja ka mundur të përfundojë 5-0.” – ka vazhduar De Laurentiis.

Teksa, trajneri i Napoli-t, Manuele Sarri është përgjigjur duke thënë: “Unë jam ai që i përcjelli kampet stërvitore dhe unë vendosi. Presidenti duhet të flasë direkt me mua për idetë e tij, e jo në TV.”

Pra, si duket kemi përplasje me fjalë midis presidentit dhe trajnerit të Napolit, pritet të shohim çfarë do të ndodhë./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.