Ballina Ligue 1

Ligue 1

Tifozët e Bastias e quajtën majmun, Balotelli reagon ashpër me ta

Problemet kanë filluar për Mario Balotellin edhe në elitën e futbollit francez. Sulmuesi italian ishte titullar për skuadrën e tij Nice në udhëtim tek Bastia,...

Valencia kërkon transferimin e ish lojtarit të Real Madrid

Valencia ka shprehur interesim për transferimin e ish lojtarit të Real Madrid, Lassana Diarra. Diarra aktualisht, ai është lojtar i klubit francez, Marseille, shkruan Transferimet.com. Sipas...

Klubi francez e rrëmben Rodriguez nga Inter?

Ekipi i Ligue 1, Marseille po synojnë transferimin e mbrojtësit të majtë të Wolfsburg, Ricardo Rodriguez, raporton L'Equipe. Kontrata e Rodriguez skadon në vitin 2019...

Barcelona pas dy lojtarëve të Ligue 1

Barcelona ka dërguar skautët për të vëzhguar dy lojtarë gjatë ndeshjes Monaco 4-1 Marseille vikendin e kaluar, raporton Sport. Kampionët e La Ligës e kanë...

PSG kërkon yllin e Liverpool dhe Tottenham

Skuadra franceze, PSG ka shprehur interesim serioz për dyshen angleze Adam Lallana dhe Dele Alli. Sipas The Times në afatin kalimtar të verës pritet të...

Klubet angleze pas anësorit algjerian

Arsenal dhe Everton janë ekipet e fundit që kanë shprehur interesim për anësorin e Lyon, Rachid Ghezzal, raporton talkSPORT. Ghezzal, anësori algjerian, është jashtë kontratës...

Ylli i PSG në Kinë? Flet lojtari

Ylli i Paris Saint Germain, ka mohuar spekulimet që e lidhin atë me një kalim në Super Ligën Kineze. Ish-anësori i Manchester United ka thënë...

Ancelotti flet për Verrati-n

Trajneri i Bayern Munich, Carlo Ancelotti ka folur rreth spekulimeve të fundit për Marco Verrati. Të gjitha mediat ndërkombëtare kanë shkruar se Ancelotti do të...

EKSKLUZIVE: Marseille – Payet, ky është lajmi i fundit

Marseille nuk dëshiron të transferoj më francezin Dimitri Payet. Skuadra angleze kishtë bërë një ankesë në UEFA për sjellje të pahijshme nga Marsielle, njofton Transferimet.com. Sipas...

ZYRTARE: Depay lojtar i klubit francez

Memphis Depay edhe zyrtarisht është lojtar i Lyon. Holandezi u largua nga skuadra angleze pasi nuk arriti të tregoj cilësit e tij trajnerit Jose Mourinho,...

Lajmet e Fundit