“Liverpool ishte perfekt”

66

Liverpool dje fitojë derbin anglez kundër Tottnehamit (2-0), dhe ‘Reds’ rigjejnë fitoren.Tekniku gjerman i Liverpoolit, thotë se skuadra e tij ishte perfekte.

Ai thotë se skuadra e tij luan si ekip, por në duel me ‘Spurs’, Klopp tha se kishte edhe paraqitje të mira individuale.

“Reagimi ishte perfekt. Disa paraqitje shumë të mira individuale, por në luajmë si ekip. Një pjesë e parë e shkëlqyer në fazën ofansive dhe një pjesë e dytë e shkëlqyer në fazën defensive”, tha Klopp.

Liverpool pas fitores së madhe kundër Tottenhamit renditet në pozitën e katërt më 49 pikë, dhjetë më pak se liderja e tabelës, Chelsea.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.