Liverpooli largon edhe mbrojtësin e dytën

26

Tiago Ilori është i destinuar t’i bashkohet Mamadou Sakhos për tu larguar nga Anfield.

Ai mund të jepet si huazim drejt Reading që kanë shfaqur interesim për të.

E gjithë kjo sipas The Guardian që të ardhmen e mbrojtësit e sheh në Championship.

Mbrojtësi 23 vjeçar nuk ftohet rregullisht nga Jurgen Klopp te Liverpooil, dhe klubi janë të interesuar që ta dërgojnë diku ku do të kishte minuta.

Qendërmbrojtësi  Ilori nuk është mbrojtësi i vetëm që do të largohet, pasi edhe Mamadou Sakho është drejt largimin me Galatasarayn që ka shprehur interesim për të.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.