Manchester United i ofron kontratë të re Fellainit

43

Manchester United i ofron një kontratë 12 mujorshe për Marouane Fellainit.

Jose Muorinho dëshiron të mbajë Belgun edhe një vitë në Oldd Traffold, njofton “Transferimet.com”

29 vjeqari ka nënshkruar kontratë katër vjeqare kur erdhi tek Manchester United në 2013 nga Evertoni.

Fellaini luajti një rol kryesor në ndeshjen e së martës kunder Hull City, kjo është arsyeja e parë se pse Jose Mourinho i ofron kontrat Belgut.

Fellaini ka luajtur vetem 15 ndeshje si startues dhe 6 ndeshje si zevendesues, ai nuk është përfshirë në asnjë gol në këtë sezon./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.