Matuidi kërkohet fuqishëm

67

Juventus e kishte përcjellur Blaise Matuidi-n nga afër verën e kaluar, kur po mundoheshin të gjenin zëvendësuesin e Paul Pogba. Një marrëveshje dukej afër, por gjërat ndryshuan kur pronari i PSG refuzoi ta shesë atë.

Sipas le10sport.com, Matuidi pritet të largohet në verën që po vjen. Chelsea dhe Juventus kanë shprehur interesim të madh në mesfushorin francez, por janë edhe disa klube kineze të cilat janë të interesuara, përcjellë Transferimet.com

Matuidi thotë se preferon të qëndrojë në Evropë dhe do të konsideronte një ofertë kineze vetëm nëse merrë një pagë 20 milionë euro në vit./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.