“Ne mund ta mposhtim Bayernin”

52

Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi beson që Arsenali është në gjendje të mposhtë Bayern Munichun në ndeshjen e xhiros së 16 në Ligë të Kampionëve, edhe pse gjiganti gjerman ka mposhtur shumë herë në të kaluarën “Topçinjtë”.

Të dy skuadrat janë takuar në garën më të madhe evropiane në tri nga katër sezonet e tyre.

“Është hera e parë për mua, por unë e di që Bayerni ka eliminuar Arsenalin në vitet e fundit”, tha Mustafi në një intervistë për ‘Sky Sports’.

“Ne e dimë që me Bayernin do të jetë një ndeshje e vështirë, por ne e dimë gjithashtu se nëse luajmë me potencialin tonë ne mund të mposhtim Bayernin”

“Sigurisht, Bayerni është një skuadër madhështore, por i dimë të gjitha këto nga ndeshjet në Premierë Ligë kundër skuadrave si Liverpooli, Chelsea, Manchester City dhe Manchester United”, shtoi Mustafi.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.