Notat e lojtarëve: Bayern 5-1 Arsenal

185

Tri gola në 10 minuta e panë Bayern Munchen të marrë kontrollin e plotë të ndeshjes ndaj Arsenal në 1/8 e finales së Champions League në Allianz Arena.

Golat nga Arjen Robben dhe Alexis Sanchez e përfunduan pjesën e parë me rezultat të barabartë, por Gunners pësuan një goditje të madhe pas lëndimit të Koscielny, i cili u detyrua të dalë nga loja, transmeton Transferimet.com

Dy gola nga Thiago Alcantara dhe një nga polaku Lewandowski shkaktuan dëme te Arsenal para se Muller ta përmbyllte rezultatin, dhe të bënte natën të trishtuar për lojtarët e Arsene Wenger.

Këto janë notat e lojtarëve, sipas Daily Mail:

Bayern Munchen:

Neuer – 7
Lahm – 8.5
Hummels – 7.5
Martinez – 7
Alaba – 7
Vidal – 8
Alonso – 8
Robben – 8.5
Thiago – 9
Costa – 7.5
Lewandowski – 8.5

Arsenal:

Ospina – 5.5
Bellerin – 4.5
Mustafi – 4.5
Koscielny – 5.5
Gibbs – 4.5
Oxlade-Chamberlain – 4.5
Coquelin – 3.5
Xhaka – 4.5
Iwobi – 3.5
Ozil – 4.5
Sanchez – 6


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.