Notat e lojtarëve të ndeshjës, Juventus – Inter

188

Juventus ka mposhtur Interin 1:0 dhe ka fituar derbin e kësaj xhiroje në Serie A.

Lojtari më i mirë i Juventusit në këtë ndeshje sipas Whoscored ishte kolumbiani Juan Cuadrado me notën 7.9, i cili shënoi golin e vetëm dhe të fitores në këtë derbi.

Ndërsa lojtari më i dobët i takimit ishte sulmuesi dhe kapiteni i Interit, Mauro Icardi.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.