Nuk do ta besoni çfarë yje kishte Genk në skuadër

427

Genk nuk e ka fituar titullin e ligës së Belgjikës që nga viti 2011, por ka shitur një sërë yjesh.

Skuadra belge po të mos i shiste yjet që kishte, atëherë do të ishte njëri ndër klubet më të mëdha në botë, por që vendosi që të krijoj një gjendje ekonomike më të qëndrueshme.

Genk ka shitur yjet si, Thibaut Courtois, Christian Benteke, Leon Bailey, Kevin De Bruyne, Christian Kabasele, Sergej Milinkovic-Savic dhe Wilfred Ndidi.

Skuadra belge në këtë sezon gjendet në vendin e tetë me 34 pikë, 15 pikë më pak se lideri i ligës, Club Brugge.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.