Objektivi i United-it drejt Barcelonës

219

Barcelona i është bashkuar garës me Manchester United për trasferimin e mbrojtësit të Benfica-s, Victor Lindelof.

Manchester United nuk arriti të transferoj suedezin gjatë afatit kalimtar të janarit dhe tani janë të etur për të sjellur atë në Old Trafford në verë.

Por tani skuadra angleze do ta ketë vështirë, pasi Barcelona ka shprehur interesim dhe se skautët e skuadrës spanjolle kanë qenë të pranishëm në stadium gjatë ndeshjës, Benfica – Porto të shtunën mbrëma, njofton Transferimet.com.

Skautët e Barcelonës e kanë shikuar nga afër lojtarin dhe në verë pritet të bëjnë ofertë zyrtare për suedezin./Transferimet.com/

 


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.