Policia angleze lëshon komunikatë për Granit Xhakën

82

Futbollisti kosovar i Arsenalit, Granit Xhaka, nuk do ta marrë asnjë dënim nga policia e Londrës.

Ai ditë më parë u akuzua kinse e ka ofenduar dikë në baza racore, por Xhaka u paraqit në polici dhe çdo gjë u sqarua.

Policia Metropolitane ka thënë për “Sport Standard” se ai është liruar pa asnjë veprim të mëtutjeshëm për këtë incident.

“Zyrtarët folën me një burrë afër 20-tat. Ai nuk u arrestua. Ai vullnetarisht mori pjesë në një stacion policie në perëndim të Londër”, njofton policia angleze.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.